miercuri, 27 octombrie 2010

Manchester United, salvată în ultimul minut de 'Chicharito'!

Manchester United s-a calificat greu în sferturile Cupei Ligii, după victoria cu 3-2 în faţa celor de la Wolverhampton! Chicharito Hernendez a fost eroul de pe Old Trafford: mexicanul a adus victoria lui United în ultimul minut de joc , în urma unei faze spectacol

Scorul a fost deschis de Bebe, în minutul 56, dar elevii lui Ferguson s-au văzut egalaţi după numai patru minute. Park şi-a trecut numele pe tabelă în minutul 70, iar gazdele au suferit până în ultimul minut de joc, după golul egalizator al lui Foley. Hernandez îi duce pe "diavoli" în sferturile Cupei Ligii, cu un gol în minutul 90

Rezultate din optimile Cupei Ligii Angliei

Birmingham - Brentford (D3) 1 - 1

Birmingham a învins la loviturile de departajare, scor 4-3.

Ipswich - Northampton (D4) 3 - 1

Leicester (D2) - West Bromwich 1 - 4
La West Bromwich, Gabriel Tamaş a fost rezervă.

Manchester United - Wolverhampton 3 - 2

Wigan - Swansea 2 - 0

Echipele câştigătoare s-au calificat în sferturi.

Miercuri au loc meciurile: Newcastle United - Arsenal, West Ham United - Stoke City şi Aston Villa - Burnley.