sâmbătă, 6 noiembrie 2010

Pandurii impresionează după remiza din Giuleşti: 4-1 cu Tîrgu Mureş!

Pandurii Tg, Jiu s-a impus categoric, 4-1, în faţa lui FCM Tg, Mureş şi reuşeşte să confirme evoluţa bună din partida cu Rapid.

Robert Dumitru a acordat nu a acordat mai puţin de 3 penalty-uri şi l-a eliminat pe Bruno Fernandes în minutul 40.

Jucătorii Pandurilor solicită lovitură de la 11 metri în minutul 29 la contactul dintre Bruno Fernandes şi Viera, dar arbitrul a considerat regulamentar contactul dintre cei doi

Pandurii au deschis scorul în minutul 36 prin Voiculeţ. Acesta a transformat penalty-ul obţinut de Stromajer, la contactul cu Bruno Fernandes

Bruno Fernandes a primit al doilea cartonas galben în minutul 39 şi mureşenii sînt obligaţi să joace mai mult de o repriză în inferioritate numerică

Pandurii îşi măresc avantajul cu un minut înainte de pauză. Băcilă a şutat puternic din interiorul careului şi l-a învins pe Şteţca

Gazdele înscriu din nou din penalty în minutul 54. Pintilii a marcat al treilea gol al Pandurilor, lovitura de pedeapsă fiind acordată după un henţ al lui Topici
Vă recomandăm să instalaţi ultima versiune Adobe Flash Player
Pintilii reuşeşte "dubla" în minutul 65, cu un supergol. Fotbalistul Pandurilor a plecat de la mijlocul terenului, a driblat tot ce a întîlnit în cale, înclusiv pe portarul Şteţca şi duce scorul la 4-0

Robert Dumitru acordă ce-a de a treia lovitură de la 11 metri a partidei, de această dată pentru oaspeţi, la contactul dintre Viera şi Vancea. Lucian Munteanu l-a încins pe Mingote şi scorul a devenir 4-1